Bisiklet Rehberi

Bisiklet seçimi yaparken faydalanabileceğim rehberi seninle paylaşıyoruz, kullanım tipi, kadro boyu, vites ve aksesuar özelliklerine göre ihtiyacına göre olan bisikleti keşfet.

 

 

Bisiklet Çeşitleri

 

Dağ Bisikleti

 

Genellikle amortisörlü olarak üretilen ve zorlu arazi koşullarında kullanmak üzere tasarlanırlar. Lastikleri ise daha kalın ve dişlidir. Ön, arka ve çift amortisörlü modelleri bulunur. Yaklaşık olarak 10-16 kg ağırlığındadırlar. Asfalt ve uzun yolda rijit yapılı olmadıkları, lastik ve kadro ağırlıkları fazla olduğu için düşük performanslıdırlar. Zorlu arazi koşullarında ise oldukça yüksek performans sunarlar. Genellikle 26", 27.5" ve 29" jant ebatlarında üretilir. Büyük jantlar engebeleri daha iyi aşarken ağırlık merkezi yerden daha yüksekte olduğu için daha az denge sunar. Kadroları ise çelik veya alüminyum olabilir.

 

Şehir Bisikleti

 

Sağlıklı ve zinde bir yaşamın vazgeçilmezlerinden olan şehir bisikletleriyle seyahat etmek, her yaştan kullanıcı için keyifli bir aktivite seçeneğidir. Şehir yaşamına uygun olarak tasarlanan şehir bisikletleri, farklı büyüklükleri, hafif yapıları ve kullanışlı özellikleriyle bisiklet tutkunlarına konforlu bir yolculuk fırsatı sunuyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR